Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhodčí v zápase proti HW Veterans

27. 11. 2006
Průběh včerejšího zápasu proti HW Veterans mě utvrdil v tom, že rozhodčí píská pochybně (a nemyslím tím, že to neumí, to by vypadalo trošku jinak) i v soutěžích, které mají být spíše pro radost z pohybu a jak se lidově říká pro žízeň. A taky bych chtěl poukázat na to, že si tu soutěž platíme z vlastní kapsy a tak očekáváme rozhodování v „rovině“.
Vynechám, jak posuzoval zákroky a vhazování buly, to také občas zvedlo adrenalin (ostatně kdo ten zápas viděl si obrázek udělá sám), ale to co se stalo těsně před koncem zápasu, tak to jsem už hodně dlouho nezažil. Rozhodčí tam má být proto, aby nejen pískal, ale i krotil vášně hráčů a udržel zápas v klidné atmosféře a ne ho sám vyhrotil! Zápas byl navíc trochu namotivován mezi hráči a to tím, že se hráči z obou mužstev vzájemně znali a to jak z hokejbalu nebo hokeje…a když se k tomu přidá i rozhodčí, tak je o zbytečné vzrušení postaráno!
Abych se vrátil k rozhodčímu - nemůže řvát na hráče: „ pojď sem ty zkurvená padesát devítko…“ apd. ... no to bylo opravdu nepřiměřené a ještě jsem čekal, že bude bitka díky rozhodčímu který vulgaritou nešetřil. A to podotýkám, že náš hráč rozhodčího pukem netrefil a ani ho jinak nezasáhl. Nebyl ani sprostý, aspoň do doby než začal hulákat sprostě rozhodčí a ještě ke všemu vyfasoval trest do konce utkání. Jediné, co mu řekl po zásahu pukem od proti hráče je toto : „dobře ti tak“, ale po tom výkonu co předváděl by si ulevil každý...nic zlého mu nepřál, ale prostě se člověk někdy neudrží - a reakce rozhodčího? To už jsem výše trochu zmínil. Diváci na tribuně nechápali…
A závěrem? I takový je sport… :-D Jenom doufám, že se už nic podobného nebude opakovat!